Podpora sítě sociálních služeb Mikroregionu Frýdlantsko
Informace o dotačním programu pro sociální služby najdete nově na těchto stránkách
Mobilní podium – Frýdlantsko kulturní a společenské
Mikroregion Frýdlantsko pořídil za podpory Dotačního fondu Libereckého kraje Mobilní podium. Toto podium mohou využít obce Frýdlantského výběžku pro realizaci významných akcí.
Zápůjčky na akce lze uskutečnit v termínech, které nejsou zatím obsazeny v kalendáři akcí.
Výpůjčka se řídí provozním řádem.
Pokud máte zájem o rezervaci podia, vyplňte rezervační formulář, nebo kontaktujte zaměstnance kanceláře DSO.
Poradenství pro Frýdlantsko III (2022 -2023)
Projekt podpořený z Dotačního fondu Libereckého kraje, z jehož prostředků jsou hrazeny částečné úvazky pro poradenství členských obcím v oblasti hospodaření s finančními prostředky, regionálního rozvoje a dotačního poradenství.
Projekt byl podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

Poradenství pro Frýdlantsko (2021 -2022)
Projekt podpořený z Dotačního fondu Libereckého kraje, z jehož prostředků jsou hrazeny částečné úvazky pro poradenství členských obcím v oblasti hospodaření s finančními prostředky, regionálního rozvoje a dotačního poradenství.
Projekt byl podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

Řešení nakládání s BRKO na Frýdlantsku – pořízení kontejnerů pro dopravu bioodpadů 2021-2022
Účel projektu: navýšení počtu kontejnerů pro nakládání s BRKO za podpory Dotačního fondu Libereckého pořídil 5 kontejnerů na bioodpad
Projekt byl podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

Voda na Frýdlantsku – Co bylo, je a bude dál?
30.11. 16 – 17:30, kino Frýdlant
Více informací a pozvánka, uvítáme, pokud nám dáte vědět, zda přijdete. Registrivat se můžete prostřednictvím online formuláře na pozvánce.
Zváni jsou zástupci obcí i veřejnost.
Setkání s klíčovými hráči na Frýdlantsku při realizaci opatření k hospodaření s vodou: Povodím Labe, Lesy ČR, Státního pozemkového úřadu, Správy CHKO Jizerské hory. Inspirujeme se také od zástupce Mikroregionu Jilemnicko, starosty Čisté u Horek L. Jiřičky. V odpoledním bloku budeme seznámeni s procesem realizace opatření k zadržování vody a s tím, co bylo na území Frýdlantska již vykonáno a co bude vykonáno v nálsedujícíh letech k tomu, aby v území bylo zadrženo více dovy a dochzelo k menším škodám při povodních.
Zajištění plánování sociálních služeb na Frýdlantsku – komunitní plánování obcí (2020 -2021)
Účel projektu: podpora procesů komunitního plánování sociálních služeb (KPSS) na obecní úrovni. Zahrnuje přípravu a aktualizaci komunitního plánu pro Frýdlantsko pro období 2020-2025 a realizaci komunitního plánování v území.
Projekt byl podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

Více informací: koordinátor sociálních služeb Lenka Porubská, lenka.porubska@masif.cz, Frýdlantsko sociálně kooperuje
Jak zadržet vodu na Frýdlantsku 2019
- Setkání organizované Libereckým krajem ve spolupráci s Mikroregionem Frýdlantsko a MAS Frýdlantsko z.s., proběhlo 29. 5. 17:00 -19:00, sál Besedy Frýdlant, Program setkání,
- Seznam parcel vytipovaných pro realizaci opatření v rámci priority 1
- Dotační program Libereckého kraje, podmínky výzvy 8.6 Podpora retence vody v krajině, Jak žádat o dotaci
- Dokument: Rešerše navržených opatření na zlepšení vláhových poměrů na Frýdlantsku – průvodní zpráva, přehledná situace, Pracovní skupina na podporu vláhových poměrů (nutno rolovat)
Poradenství pro Frýdlantsko (2019 -2020)
Projekt podpořený z Dotačního fondu Libereckého kraje, z jehož prostředků jsou hrazeny částečné úvazky pro poradenství členských obcím v oblasti hospodaření s finančními prostředky, regionálního rozvoje a dotačního poradenství a sociálních služeb.
DUR Heřmanička (2018)
Projekt navazuje na projekt s názvem “Příprava dokumentace pro bezpečnou cyklodopravu na bývalém tělese Heřmaničky” realizovaný v roce 2017. V projektu bude vyhotoven další stupeň projektové dokumentace k zamýšlené cyklotrase na tělese bývalé úzkorozchodné železniční trasy spojující Frýdlant a Heřmanice.
Projekt je podpořen částkou 600 000,- z Dotačního fondu Libereckého kraje.
V budoucnu se počítá s využitím těchto liniových ploch, které byly v roce 2016 převedeny do majetku DSO Frýdlantsko, jako bezpečné trasy určené pro cykloturistiku.

Frýdlantsko GO / Strategické řízení Mikroregionu Frýdlantsko (2017 – 2018)
projekt podpořený z OP Zaměstnanost, informace zde
Vzniklé studie:
Voda na Frýdlantsku, Matěj Fikera – o vývoji zdrojů vody na Frýdlantsku. Informace najdete zejména v přiložených mapách a fotografiích. Naleznete na nich informace o změnách prostředí oproti roku 1938. Kde se nachází prameny a toky celé oblasti a jak na tom jsou s objemem vody.
Prevence vzniku odpadů v mikroregionu Frýdlantsko (2017 – 2018)
projekt vybrán k podpoře z OP Životní prostředí, informace zde. Vydali jsme leták o kompostování.
Příprava dokumentace pro bezpečnou cyklodopravu na bývalém tělese Heřmaničky (2017)
informace zde
Studie přírodě blízkých protipovodňových opatření (2015)
informace zde.
V rámci zpracování studie pořádal spolek Náš kraj v roce 2015 sérii diskusí k navrhovaným opatřením v obcích (informace a digitální model průběhu povodní najdete na www.vodablizkonas.cz).
K možnostem realizací protipovodňových opatření se konalo jednání DSO a dalších aktérů dne 11.4.2017: prezentované příspěvky zde:
VRV,
Protipovodňová opatření pro obce Mikroregionu Frýdlantsko (2013 – 2014)
s podporou z OP Životní prostředí (2013) získaly obce digitální protipovodňové plány a byla vybudována síť varovného a vyrozumívacího systému a lokálního výstražného systému („rozhlasy“) ve všech obcích svazku.